Okolí hotelu

Co dělat v okolí hotelu?

TK Slavia

Sportovní nadšenci, kteří se ubytují v našem hotelu, mají možnost využít sportovní areál Slavia, nacházející se v dochozí vzdálenosti od hotelu. Výstavba areálu započala v roce 1958 a dodnes se stále těší velké oblibě mezi sportovci. Můžete si zde pronajmout například tenisové kurty, házenkářská hřiště s umělým povrchem, volejbalové kurty, anebo si zkusit miniaturgolf.

s.jpg

 

 

 

 

 

 

Škoda skatepark a Škodaland

Pokud jste ale spíše pro individuální sporty než týmové, můžete navštívit Skatepark nebo Škodaland.

Skatepark nabízí 1490 m2 plochy pro několik druhů sportu – skatebazén pro skateboarding, BMX kola nebo koloběžky a ovál na inline bruslení. Pro skateboardisty zde samozřejmě nechybí ani zábradlí, grind bedny, nebo funboxy. Dalšími sporty, které si zde můžete vyzkoušet, je například beach volleyball, nohejbal, hokejbal anebo horolezecká věž. Vstup do areálu je zdarma.

Škodaland se nachází v těsné blízkosti vodní nádrže České údolí. Vybavení je zde podobné jako ve skateparku ale nachází se blíže hotelu, a navíc je zde také minigolf. Další výhodou je jezírko, které bylo vybudované speciálně pro alergiky a pro maminky s dětmi. Areál je vhodný také pro naše starší hosty, jelikož zde vzniklo centrum s posilovacími stroji určenými pro seniory. I sem je vstup možný bez poplatku.

skatepark.jpg        škodaland.jpg

 

OC Luna

Pár minut od hotelu se také nachází nově zrekonstruované obchodní centrum Luna, ve kterém se nachází velké množství obchodů různých kategorií, od potravin, přes drogerii a klenotnictví, až po například květinářství. Nachází se zde i kavárna a bankomat. Kromě blízké polohy od hotelu, je zde i výborná dostupnost MHD a na 70 parkovacích míst. Samozřejmostí je také bezbariérový přístup.

luna.jpg

 

Borský park

Pokud chcete jen relaxovat, pak je skvělou volbou Borský park, hned vedle hotelového komplexu. Jeho vznik se datuje k roku 1914, kdy bylo založena pozdější historická část tohoto komplexu, na níž pak navázal lesopark. V současné době jsou hranice parku na jihu lemovány řekou Radbuzou. V těsném sousedství se pak nachází TK Slavia.

borský park.jpg

 

Vodní nádrž České Údolí

Borská přehrada, Litická přehrada nebo též Valcha je poslední zastávkou v okolí našeho hotelu. Vzdálena je asi půl hodinky chůze a autem přibližně pět minut jízdy. Vystavěna byla v letech 1969 až 1972. Přehrada leží na řece Radbuze a důvodem výstavby byla regulace jejího toku a později také rekreace. Během léta si zde můžete zkusit nejrůznější vodní sporty. Děti určitě také potěší vybudovaný tobogán. Kolem nádrže navíc vede cyklostezka na Valchu.

české údolí.jpg