Sport v Plzni

Do města Plzně se nemusí jezdit pouze za kulturou, i když se to nabízí, protože se Plzeň v roce 2015 stala hlavním městem kultury. Pro milovníky spíše aktivnějšího odpočinku je zde celá řada příležitostí, jak si užít volné chvíle. Přinášíme Vám stručný přehled, jak se jde v Plzni a okolí zabavit sportem.

Plzeň má co nabídnout

Sport je velmi oblíbenou volnočasovou aktivitou a tak není divu, že spousta lidí za ním vyráží do blízkého, ale také vzdálenějšího okolí. Může se tak jednat o chvíle strávené s rodinou, přáteli nebo i individuálně. V Plzni se nabízí nepřeberné množství míst a aktivit, kde je možné se sportu oddávat.

Tradiční sporty

Sport je možné nejen vykonávat, ale také se na něj koukat a fandit mu. Mezi tradiční plzeňské sporty, kterým fandí nejen rodilí Plzeňáci, ale fanoušci jsou po celé republice, jsou fotbal a hokej. Samozřejmě se jedná o fotbalovou Viktorii Plzeň a hokejovou Škodu Plzeň. Oba týmy vždy dosahují skvělých výsledků a jelikož oba hrají nejvyšší soutěže, vždy se jedná o kvalitní podívanou a skvělý zážitek.

Více jak 160 sportovních zařízení

Mezi další tradiční sporty je možné také zařadit například střelbu, tenis, moderní gymnastiku nebo stále více oblíbenou házenou. V Plzni je možné najít kolem 160 sportovních zařízení. Vybírat je možné z 600 sportovních ploch, a to nejen z klasických hřišť, tělocvičen nebo kurtů, ale také bazénů či horolezeckých věží.

 • zimní stadiony
 • plavecké bazény
 • fitness centra
 • sportovní areály

Bezplatné sporty

V městě Plzni se aktivní sporty rozvíjejí především ve velkých a udržovaných sportovních parcích, kterých je ve městě několik. Díky bezplatnému vstupu a skvělým službám se parky těší velké oblibě a návštěvníci mohou využívat skateparky, in-line dráhy, hřiště na plážové sporty nebo lanová centra. Pro milovníky klasického bruslení jistě stojí za návštěvu Ice Park na Lochotíně, který nabízí umělou plochu na bruslení.

Sportujte v přírodě

Plzeň díky své geografické poloze získala neuvěřitelný potenciál, který ještě není zcela vyčerpán, na rekreaci a sportování v přírodě. Ideální jsou břehy řek, které protékají městem. Nabízejí se tak skvělé výlety nejen pro pěší, ale také jsou to výborné cyklostezky, které cyklisté hojně využívají.

Sportujte pro radost

Sportovat se dá samozřejmě pro dosažení skvělé kondice, pro zhubnutí nebo vyrýsování těla, ale také jen tak pro radost. K tomu jsou ideální rekreační sporty, kterých je v Plzni celá řada a nebudete si moct vybrat, jaký budete chtít zkusit. Mezi nejoblíbenější patří:

 • minigolf
 • golf
 • horolezectví
 • bowling a kulečník
 • plavání
 • squash
 • zorbing, superkarting

Vše na jednom místě

Plzeň se o sport opravdu zajímá a snaží se neustále zlepšovat a rozšiřovat sportovní stanoviště. Mimo stále sportovní aktivity a stanoviště jsou v Plzni pořádané nejrůznější sportovní aktivity. Jedná se například o různé mezinárodní soutěže, zápasy nebo dnes velmi oblíbené běhy městem či okolím.

Hokejová Plzeň

Každý kdo sleduje českou hokejovou extraligu dobře zná pojem Indiáni. Okamžitě jim naskočí Plzeň. HC Škoda Plzeň je jedním z nejúspěšnějších hokejových týmů české extraligy a je neodmyslitelně spojena se jménem Martina Straky. Plzeňský hokejový klub byl založený v roce 1929, od roku 1951 byl...

 

Fotbalová Plzeň

Viktorii Plzeň není potřeba dlouze představovat. Každý moc dobře ví, že se jedná o jeden z nejlepších českých fotbalových týmů, který se stabilně drží na špičce. Jako jediný západočeský team, hrající v červeno - modrých barvách, má fanoušky po celém regionu a i mimo něj. Fotbalový klub se může...

 

Házená v Plzni

Házená. Kolektivní míčový sport, který má svůj prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Historie mezinárodní házené se v Plzni datuje od roku 1953 a po celou dobu patřily plzeňské kluby k jedněm z nejlepších, ať už v Československu nebo v České republice. Mužská házená měla v...

 

Florbal v Plzni

Florbal je populární kolektivní sport, který je možný hrát po celý rok. Potřebujete pouze hůl a speciální dutý míček. V Česku má tento sport svou unii, která informuje o přehledu florbalových soutěží, turnajů, pohárů ale třeba i pravidlech florbalu. A také v Plzni má florbal poměrně silnou...